• News
  • Boru-Profil üretimine başladık

Boru-Profil üretimine başladık

Öncelikle okuyucularımızı bilgilendirmek açısından Nikel Paslanmaz’ın kısa tarihçesinden bahsedebilir miyiz?
Paslanmaz çelik sektöründe 30 yılı aşkın tecrübesi ve deneyimli kadrosu ile yer alan firmamızın kurucusu Sayın Veli Küçükemre, ticaret hayatına 1960 yılında Sivas’ta başlamış, 1990 yılında Perşembe Pazarı’nda Nikel Paslanmaz’ı kurmuştur. Demirciler Sitesi’nde paslanmaz çelik depoları kuran firmamız, Dudullu’da tam bir çelik servis merkezine dönüşerek sektörün lider firmalarından biri olmuştur.

Türkiye dışında Azerbaycan, Kosova, Makedonya, İngiltere ve Kazakistan’daki şubelerimiz geniş stoklarıyla metal market olarak hizmet vermektedir.
Müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?
Firmamız paslanmaz çelik grubundan plaka sac, rulo sac, çubuk ürünlerinin satışını yapmakta, boru-profil grubunun ise hem üretimini hem satışını yapmaktadır. Bizim için asıl olan kaliteden ödün vermeden ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır.
Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?
Nikel Paslanmaz Çelik olarak inşaat, mimari, ev aletleri, evye ve kesici aletler soğutma sistemleri, havacılık, demiryolları, petrokimya, besin işleme, kozmetik, tank, testere, mutfak başta olmak üzere paslanmaz çeliğin kullanıldığı birçok sektöre hizmet vermekteyiz.

Nikel Paslanmaz olarak Çelik Servis Merkezi (ÇSM) hizmetleri de veriyorsunuz. Bizlere boy kesme ve diğer hatlarınızdan
bahseder misiniz?

Yassı çelikte sıcak ve soğuk haddelenmiş sac gruplarını nerelerden temin ediyorsunuz? (Yurtiçi – Yurtdışı)
Çalışma aralığımıza ve stok düzenimize göre hemen hemen dünyada üretim yapan tüm firmalar ile çalıştığımızı söyleyebiliriz.
Son dönemlerde tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını bütün sanayiyi olumsuz etkiledi. Bu salgın sektörünüzü, firmanızı ve sanayiyi ne yönde etkiledi? Sizce sektörün toparlanması için neler yapılabilir?
Covid-19 salgımı tüm dünyada tedarik zincirinin bozulmasına sebep olmuştur. Bununla birlikte çelik fiyatlarındaki ve nakliye fiyatlarındaki artış sebebiyle hem satıcı firmalar hem de imalatçı firmalar zor durumda kalmıştır.

Şirket olarak Covid 19’a karşı almış olduğunuz önlemler neler oldu? Bu süreci nasıl geçiriyorsunuz? Üretimde aksamalar veya yavaşlamalar oldu mu?
Covid – 19’un tüm dünyayı sarstığı dönemde koşullar zordu, bu koşullara adapte olmak zordu. Üretim yapmak, ofis ortamında veya uzaktan bağlantı sistemi ile çalışmak herkes gibi bizi de zorladı ancak tüm bu zorlu koşullara rağmen tüm çelikçiler çalıştı ve ekonomiye katkıda bulunarak güçlü yapılarını ortaya koydular.

Mevcut yatırımlarınız, ileriye dönük proje ve hedefleriniz ile ilgili bizleri bilgilendirir misiniz?
2021 yılı için yeni yatırım planlarını tamamlamış bulunmaktayız, zincire bir halka daha ekleyip Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 20.000 metrekare alanı Boru-Profil üretimimizin merkezi haline getireceğiz. 2020 yılında Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan firmamız boy kesme, taşlama, SB yüzey, parlatma (8k), hare desen ve gözyaşı desenden oluşan makine parkını sürekli geliştirmektedir.

Sosyal Medya

  • Adres: Emek Mahallesi Nato Yolu caddesi No 319/1 Sancaktepe İstanbul

  • Adres 2: Demirciler Mah.Makine İhtisas / Org.San.Bölgesi 3. Cadde No:2 41455 Dilovası / Kocaeli

  • Fax: +90 (216) 540 34 00